Direct naar inhoud

GoHome groeide 100% dankzij AI en hyperautomation

We hebben turbulent startup-jaar achter de rug. Digitalisering nam een vlucht, AI werd de norm en veel bedrijven groeiden tegen de klippen op. Welke startups kregen vleugels en wie moesten vechten om te overleven? Tech-ondernemer Daniël Raadschelders, oprichter van GoHome, behoorde tot de eerste categorie. Digitalisering vormt de kern van zijn bedrijf. Met resultaat!

Daniël Raadschelders richtte in 2020 GoHome op: een digitaal platform voor vastgoedeigenaren en woningzoekenden, met als doel het verhuurproces efficiënter te maken voor verhuurders en bovendien transparanter voor woningzoekenden. 

Sinds 2020 staat Daniël Raadschelders (30) achter de knoppen van vastgoedplatform GoHome, dat met behulp van data en AI fraaie successen boekt. Dat bleef in 2025 niet onopgemerkt. In juni kreeg GoHome tijdens vastgoedbeurs Provada de Game Changer Award in de categorie hyperautomation uitgereikt. Rond dezelfde periode sloot Raadschelders een samenwerkingsverband met de grote Haagse vastgoedpartij Urban Interest. 

Ook interessant: ‘Onderzoek naar digitalisering mkb: kennisgebrek grootste obstakel’

GoHome groeide 100% dankzij AI en hyperautomation

Welke stappen hebben jullie in het afgelopen jaar gezet?

"We hebben steeds meer handmatige, repetitieve processen geautomatiseerd, zodat onze gebruikers meer tijd en energie kunnen steken in persoonlijke aandacht. Die automatisering kunnen we bijvoorbeeld toepassen in het screenen van kandidaten en toewijzen van woningen op een efficiënte manier. Maar ook om te kijken hoe we op basis van de data nog beter kunnen verhuren. Doordat onze data steeds rijker wordt, kunnen we betere voorspellingen doen en trends herkennen. Hoe je leegstand kunt voorkomen bijvoorbeeld, of welke huurprijs optimaal is, rekening houdend met de doelstellingen van de verhuurder.”

Hoe zit het met groei?

“We zijn aanzienlijk uitgedijd. Qua organisatie zijn we in 2025 met 100 procent gegroeid ten opzichte van 2024.” Hebben jullie internationale ambities? “We zijn ons aan het oriënteren en voeren interessante gesprekken, maar vooralsnog ligt de focus op het platform in Nederland. Dat willen we nog meer diepte geven en van nog rijkere service voorzien. Voorlopig liggen er hier nog volop kansen voor ons en richten we ons daarop.”

Meer over ondernemen: 'Tien favoriete websites, onmisbaar voor ondernemers'

GoHome groeide 100% dankzij AI en hyperautomation

GoHome-oprichter Daniël Raadschelders: "De feedback die we van vastgoedeigenaren kregen, maakte dat we moesten omschakelen."

Wat waren de grootste lessen van het jaar?

"Dat we uitstekend in staat zijn om een omwenteling te maken. Aanvankelijk was GoHome een platform dat concurreerde met makelaars. Van bezichtigingen tot sleuteloverdracht: ons systeem en onze viewers namen alle taken van makelaars over. Een schakel minder in de keten en aan efficiëntie een klap rijker, was de gedachte. Maar de feedback die we van vastgoedeigenaren kregen, maakte dat we moesten omschakelen. We kwamen er namelijk achter dat verhuurders liever geen afscheid nemen van hun makelaars. Vaak gaat zo’n samenwerking al decennialang mee. In plaats van concurreren moesten we die makelaars juist includeren, dus besloten we een hybride model te ontwikkelen waarin vastgoedeigenaren zélf kunnen kiezen voor GoHome's viewers, hun eigen lokale makelaars óf een combinatie van beiden.” 

Hoe zou jij de rol van GoHome nu omschrijven? “In plaats van concurrerende speler zijn we een faciliterende speler geworden. Ons systeem vormt een schakel tussen de partijen en draagt bij aan een efficiëntere samenwerking.”

Verder lezen over digitalisering: 'De 10 ‘best reads’ van 2025: inspiratie voor uw digitale groei'

GoHome groeide 100% dankzij AI en hyperautomation

Strateeg Bette Bakker: "We proberen nieuwe technologie te begrijpen vanuit oude vormen."

Wat zijn je (ondernemers)doelen voor het nieuwe jaar?

“Mijn belangrijkste doel is te blijven innoveren. We hebben afgelopen jaar laten zien dat we ontzettend veel ontwikkelkracht hebben en heel snel kunnen schakelen als de markt daarom vraagt. We worden elke dag een stukje beter en dat is ook het speerpunt van 2026: Elke dag beter worden en een product ontwikkelen dat onvergelijkbaar is met andere systemen in de markt.”

Heb je nog een advies voor collega-ondernemers? Welke ontwikkelingen moeten ze in de gaten blijven houden?

“Het is een no brainer, maar: AI. Daar valt mega veel winst te behalen als je het hebt over automatisering en data-analyse. Zelf gebruik ik AI in zowel de breedte als de diepte: ChatGPT helpt me de hele dag door met het schrijven van mails het maken van afspraken, het structureren van gesprekken en is mijn ideale sparringpartner. Werkinhoudelijk maken we intensief gebruik van verschillende AI-tools. Van OpenAI tot Perplexity en Copilot; we experimenteren veel en ontdekken continu waar we processen kunnen vereenvoudigen of versnellen.”

Meer over AI: 'De kunst van goede prompts'

De MKB Mentor

Krijg 1-op-1 advies van een mede-ondernemer